koncert zespołu Blue Cafe

W 2018 roku zespół Blue Cafe obchodzi dwudziestolecie swojego istnienia na polskiej scenie muzycznej. Przez ten długi okres utrzymuje stale wysoką pozycję w rankingach popularności dzięki oryginalnym kompozycjom oraz świetnym głosom ciekawych wokalistek, do których założyciel zespołu ma wyjątkowe szczęście. Twórczość grupy trafia do szerokiej grupy odbiorców muzyki rozrywkowej poprzez swoje melodyjne kompozycje oraz świetny kontakt z publicznością.

Jak zaczęła się kariera Blue Cafe?

W 1998 roku założyciel zespołu Paweł Rurak – Sokal powołał do życia skład profesjonalnie przygotowanych muzyków, a grupę dopełniła wokalistka o niezwykłej manierze głosowej Tatiana Okupnik. Sam założyciel zespołu jest wykształconym skrzypkiem oraz płodnym kompozytorem. Wciąż poszukuje nowych inspiracji w różnych trendach muzycznych. W jego utworach można znaleźć inspiracje muzyką etniczną oraz ciekawe elementy zapożyczone z utworów bardzo popularnych na świecie.

Już pierwszy singiel Blue Cafe został dostrzeżony i doceniony przez rynek muzyczny. W 2001 roku grupa otrzymała nagrodę Akademii Fonograficznej – Fryderyka, która jest prestiżowym wyróżnieniem na polskiej scenie muzycznej. W dalszych latach kariera grupy rozwijała się, dostarczając fanom wciąż nowych przebojów. W trakcie działalności zespołu doszło do zmiany wokalistki, została nią Dominika Gawęda, która z grupą jest związana do dnia dzisiejszego. Ta bardzo zdolna dziewczyna o pięknym, głębokim głosie jest jednocześnie doskonałą twórczynią tekstów do piosenek komponowanych przez założyciela grupy.

Jak prezentuje się dyskografia grupy Blue Cafe?

W 2001 roku ukazał się pierwszy singiel o tytule „Espaniol” i stał się prawdziwym hitem stacji radiowych. W następnej kolejności do kolekcji utworów grupy dołączył pierwszy album „Fanaberia”, który został natychmiast doceniony i uzyskał status Platynowej Płyty.

Opolski festiwal 2003 roku przyniósł zespołowi nagrodę jury za utwór z płyty „Demi-sec”. W 2005 roku Blue Cafe intensywnie podróżowało po krajach europejskich oraz USA i wydało następną płytę „Ovosho”, która zapoczątkowała zmianę w zespole. Od tamtej pory grupa wydała kilka bardzo interesujących płyt i albumów, które zostały wielokrotnie nagrodzone różnymi wyróżnieniami istotnymi dla branży muzycznej.

Wśród nagród, którymi doceniono i uhonorowano twórczość zespołu znajdują się Super Jedynki, Radiowy Przebój Roku, Polska Cyfrowa Piosenka Roku, a także nagrody festiwalowe za oryginalność muzycznych propozycji.

Blue Cafe wylansowało wiele prawdziwych hitów muzyki rozrywkowej w swojej dwudziestoletniej karierze i wciąż utrzymuje się w czołówce najlepszych zespołów specjalizujących się w takiej muzyce, daje swoim fanom wiele ciekawych propozycji piosenek, a ich koncerty cieszą się niesłabnącym powodzeniem.

Dlaczego piosenki Blue Cafe są pozycjami przebojowymi?

Kluczem do sukcesu piosenek grupy jest przede wszystkim profesjonalizm. Lider zespołu bardzo dba o wysoką jakość podkładu muzycznego, ponieważ sam jest wykształconym instrumentalistą. Skład zespołu nie przypadkowo zawiera doskonałych muzyków, którzy potrafią stworzyć klimat i wyeksponować wszelkie atuty zarówno melodii, jak i wokalu frontmenki. Tajemnicą popularności piosenek jest także ich niezwykła melodyjność, po prostu wpadają one w ucho słuchacza i pozostają w pamięci na długo.

Doskonałe teksty pisane przez Dominikę Gawędę mają w tej popularności duży udział. Są bezpretensjonalne, przystępne w odbiorze i świetnie komponują się z muzyką tworzoną przez założyciela grupy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here