Gra na gitarze

Od lat interesowała mnie muzyka. Nie byle jaka muzyka, czy taka której słuchał każdy w moim wieku. Chciałem nauczyć się grać już od dziecka. Nigdy nie myślałem że to się kiedykolwiek zadzieje a jednak los bywa przekorny.

Dwie bajki

Zamiłowanie do muzyki a nauka jej tworzenia to dwie różne bajki. Przekonałem się o tym dość szybko dostając swoją pierwszą gitarę. Ból palców, ból uszu, nie moich lecz ludzi którzy z początku byli skazani na słuchanie czegoś co ja nazywałem muzyką, a oni raczej zabawą. Mijał czas postępy były, lecz nie tak duże jak się spodziewałem. Jednak im więcej grałem tym więcej radości mi to sprawiało i sprawia do tej pory. Znajomi już nie uciekają a raczej przyłączają się do mojego grania śpiewając. Jestem totalnym samoukiem.

Wiedza z internetu

Całą wiedzę którą posiadam czerpałem z internetu i mogę stwierdzić że nie jest nieosiągalne żeby nauczyć się czegoś tak trudnego jak gra przez internet. Potrzeba jednak czasu, wytrwałości, i całej masy silnej woli żeby z tego co na początku było niczym stworzyć coś co można już nazwać graniem. Niektórzy mogą stwierdzić że do grania na instrumencie potrzebny jest niezawodnej klasy sprzęt za niebotyczne pieniądze i najlepiej jakby jeszcze sam grał. Ja tak nie uważam. Uważam jednak że są rzeczy których nie da się kupić za pieniądze a sprawiają ze życie nabiera kolorów.

Redakcja