Jak utrzymać chłodny blond?

Włosy po farbowaniu wymagają szczególnej pielęgnacji. Jasne kolory, w tym również chłodny blond mogą z czasem tracić swój blask i przybierać żółte lub miedziane odcienie. Dzieje się tak, gdy łuski są niedomknięte i dochodzi do niekontrolowanego wypłukiwania barwnika. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak utrzymać chłodny blond na włosach!

Chłodne odcienie blondu — dlaczego warto?

Chłodne odcienie blondu już od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno wśród pań, jak i wśród panów. Szeroka gama odcieni sprawia, że każdy znajdzie dla siebie idealną barwę, dzięki której uzyska wymarzony wygląd. Chłodne blondy są eleganckie, oryginalne i dodają atrakcyjności. Ten kolor świetnie pasuje do jasnej, porcelanowej cery oraz niebieskich, zielonych lub ciemnobrązowych oczu. Jak otrzymać zimny blond? Choć uzyskanie takiego odcienia nie jest proste, to jednak warto zdecydować się na koloryzację, ponieważ efekty są spektakularne i całkowicie odmieniają wizerunek. Jeśli masz włosy ciemne lub wpadające w ciepłe tony, to będziesz musiała wykonać co najmniej kilka koloryzacji, aby otrzymać zimny blond. Włosy możesz rozjaśnić w domu przy pomocy dobrej jakości farby do włosów. W takim wypadku bardzo ważne będzie zachowanie co najmniej 4-tygodniowego odstępu między kolejnymi koloryzacjami.

Jak zachować chłodny odcień blondu na dłużej?

W drogeriach znajdziesz wiele produktów, które umożliwiają wzmocnienie i przedłużenie działania farby do włosów. W przypadku chłodnego odcienia blondu warto sięgać po kosmetyki bogate w fioletowe lub niebieskie pigmenty, ponieważ doskonale neutralizują żółte refleksy i widocznie odświeżają kolor. Znajdziesz je w szamponach, odżywkach i maskach do włosów. Jednak warto pamiętać, że tego rodzaju produkty nie są przeznaczone do codziennego stosowania. Specjaliści polecają, aby kosmetyki z pigmentami były używane zamiennie z preparatami nawilżającym i regenerującymi. Częstotliwość aplikowania pigmentu powinna być uzależniona od efektu, jaki chcesz osiągnąć i kondycji Twoich włosów. Po zastosowaniu szamponu lub odżywki z pigmentem trzeba spłukać włosy zimną wodą, aby łuski włosów szybciej się zamknęły, a kolor pozostał na nich dłużej.

Czego należy unikać?

Zimny blond może wspaniale zdobić Twoje włosy przez cały rok. Aby tak się stało, unikaj nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne i dokładnie sprawdzaj skład stosowanych kosmetyków. Substancje, które mogą negatywnie wpłynąć na rozjaśnione włosy to na przykład:

  • alkohole,
  • niektóre zioła,
  • nadmiar olejów,
  • silne substancje syntetyczne zawarte w niektórych kosmetykach.

Jeśli chcesz, aby zimny blond utrzymał się na Twoich włosach dłużej, to nie myj ich częściej, niż jest to konieczne i bardzo delikatnie je rozczesuj. Włosy powinny być zdrowe, mocne i dobrze odżywione, dlatego stosuj kosmetyki bogate w witaminy i minerały, a w razie potrzeby możesz również wspomagać się suplementami diety.

Włosy w kolorze chłodnego blondu wymagają regularnej pielęgnacji. Dzięki powyższym wskazówkom z łatwością utrzymasz pożądany odcień i wzmocnisz strukturę włosów. Zadbane i lśniące włosy sprawią, że będziesz wyglądać wyjątkowo, co korzystnie wpłynie na Twoje samopoczucie.

Materiał oznaczony

Redakcja