Jak zorganizować dzieciom czas wolny – Muzyka łagodzi obyczaje

Bywa często że, dzieciom się nudzi nie mają co z sobą zrobić lub gdy jesteśmy na imprezie rodzinnej czy to ślub czy wesele lub zwykłe spotkania ze znajomymi wówczas po jakimś czasie dzieci, które nam towarzysza zaczynają być marudne, płaczliwe, myślę że niejeden rodzic to przeżył dlatego proponuje zestaw fajnych pomysłów rozwijających kreatywność twórczość oraz samodzielność, zyskasz pewność że twoja pociecha będzie dobrze się bawić a wy rodzice będziecie mieć upragnioną chwilę czasu dla siebie lub równie dobrze będziecie mogli go spędzić na fajnej zabawie z dziećmi, fajnie jak dzieci w grupie swoich rówieśników biorą udział wówczas uczą się zasad współpracy w grupie, jest to alternatywa dla komputera i telewizora, zabawy są sprawdzone, sami również możecie je modyfikować i wprowadzać własne elementy dodatkowe. Nie potrzeba wiele by fajnie spędzić czas i mieć fajne wspomnienia, które scalą więzi i dodadzą pozytywnej energii. Jak zorganizować dzieciom czas wolny? Oto kilka pomysłów:

Karaoke

Śpiew i muzyka są zawsze dobrym pomysłem. W sieci jest dostępne mnóstwo utworów przygotowanych pod karaoke. Znajdź kilka ulubionych piosenek dla dzieci i puść je swoim pociechom. Niech tańczą i śpiewają. Muzyka zawsze łagodzi obyczaje.

„Rzut do celu”

Poszukaj głębokiego pojemnika lub wiaderka, przekaż dzieciom zasady to znaczy by ustawiły się jeden za drugim w odpowiedniej odległości, rzucać można prawie wszystkim najlepiej zabawa sprawdza się na świeżym powietrzu ale w domu tez jest do zrealizowania, może to być mała piłeczka, ziemniak, szyszka, woreczek z piaskiem, nawet mała maskotka, każdy ma po trzy rzuty ten komu się nie uda odpada, ten kto wygra zwiększa odległość o dwa kroki do tyłu. Można również wykorzystać zabawki drewniane, z których układami wieże lub piramidę, a zadaniem naszych pociech jest jej zburzenie poprzez trafienie piłką.

Malowanie dłońmi

Są do tego specjalne farbki które nie powodują alergii, i łatwo się zmywają do zabawy dołączamy losy z tym co kto ma namalować, zabawa rozwija wyobraźnie i uwidacznia ukryte talenty.

Pieczenie ciastek

Oczywiście pod twoim nadzorem, można znaleźć wiele prostych przepisów na kruche ciastka do tego zabawne foremki zwierząt i zabawa gwarantowana

Cukierki żelki

O różnych smakach ale nietypowych, można trafić na przykład na smak trawy czy pasty do zębów karma dla psa lub pudding czekoladowy, w zależności co się wylosuje, jest to zabawa wyzwanie, polecam dla starszych dzieci i dla dorosłych zabawa gwarantowana a do tego dużo śmiechu, można kupić je przez Internet lub czasami pojawiają się w empiku.

Zabawa na cały dzień to „mapa skarbów”

Tworzysz prostą ale nie za łatwą mapę skarbów chowasz ją gdzieś sprytnie ale tak by została znaleziona, wcześniej musisz przygotować skarb i go dobrze ukryć, nawet w miejscu oddalonym od domu to dopiero będzie wyprawa i emocje, Skarbem mogą być słodycze kredki, farby jakieś drobnostki oraz jakaś wiadomość coś motywującego, np. „kto szuka ten znajdzie” Pamiętać należy by poziom trudności dostosowywać do wieku uczestników, z doświadczenia wiem że starsi dużo starsi też mają niezłą satysfakcję z tego typu poszukiwań ale to wersja dla dorosłych, która też można wykorzystać przy dłuższych spotkaniach towarzyskich.

Wymyśl słowo

Zabawa dla większej ilości osób polega na tym że pierwsza osoba wymyśla jakieś słowa a kolejna musi wymyślić na literkę która jest na końcu wymyślonego słowa przez pierwszą osobę ma na to określony czas.

To tylko cześć propozycji do wypróbowania pomysłów jest naprawdę wiele dlatego udanej zabawy.

Redakcja