Korzyści z grania w gry planszowe

Czas spędzony wspólnie z rodziną to najbardziej cenne chwile. Dlatego warto dbać o to, by mimo natłoku codziennych spraw, znajdować czas dla swoich bliskich.

Wspólna rozrywka

Jednym ze sposobów na wspólną rozrywkę są gry planszowe. W sklepach z zabawkami oraz artykułami papierniczymi możemy znaleźć setki gier planszowych dla osób w najróżniejszym wieku. Nawet kilkuletnie dzieci możemy zaangażować w rozgrywkę, a ze starszymi toczyć walki na śmierć i życie. Dlaczego warto grać w gry planszowe całą rodziną? Po pierwsze, może to być naprawdę miło spędzony czas. Gry planszowe mają duży wpływ na rozwój – rozwijają wyobraźnię, uczą planowania, zmierzania do celów. Niektóre z nich pomagają wzbogacić słownictwo, ćwiczyć umiejętność liczenia, rysowania, gestykulacji.

Lepsze samopoczucie

Radość, którą odczuwamy podczas grania w gry planszowe zmniejsza odczuwanie stresu i poprawia samopoczucie. Oprócz tego gry planszowe ćwiczą charakter, uczą godzenia się z porażkami, ugodowości, nie obrażania się w trudnych sytuacjach. Pomagają dzieciom w zachowywaniu skupienia i koncentracji przez dłuższy czas. Gry zespołowe uczą działania w grupie i zgodnej współpracy. Ale przede wszystkim wspólna gra zacieśnia więzi rodzinne, sprawia, że dzieci lub osoby w starszym wieku czują się kochane i potrzebne.

potomek.pl

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.