Natalia Kukulska i jej kariera muzyczna

Natalia Kukulska to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek. Artystka cieszy się wielką sympatią słuchaczy już od lat osiemdziesiątych – jej kariera muzyczna rozpoczęła się bowiem bardzo wcześnie. Dziś Natalia Kukulska to nie tylko ceniona wokalistka, ale także autorka tekstów oraz producentka. Prywatnie jest mamą trójki dzieci i żoną perkusisty Michała Dąbrówki, z którym współpracuje zawodowo.

Natalia Kukulska – dziecięca idolka

Natalia Kukulska przyszła na świat w marcu 1976 roku. Jej ojcem jest nieżyjący od paru lat kompozytor Jarosław Kukulski. Mama artystki, piosenkarka Anna Jantar, zginęła tragicznie w katastrofie samolotowej w 1980 roku, osierocając 4-letnią wówczas córkę. Dziewczynka od dziecka wykazywała ogromne zdolności muzyczne. Piękny głos i dobry słuch zaowocowały pierwszymi nagraniami w postaci debiutanckiej płyty pt. „Natalia”, wydanej w 1986 roku. Na albumie znalazły się utwory dla dzieci, skomponowane przez ojca wokalistki. Piosenki te do dziś cieszą się dużym uznaniem – ludzie, którzy wychwali się na przebojach, takich jak „Puszek Okruszek”, „Co powie tata”, „Dzieci Wirgiliusza” czy „Ważne pytanie”, dziś chętnie włączają je swoim dzieciom. Natalia Kukulska w bardzo wczesnej młodości wydała jeszcze dwie płyty. Gdy miała 11 lat, ukazały się „Bajki Natalki”, a cztery lata później – zadedykowana Janowi Pawłowi II składanka „Najpiękniejsze kolędy”.

Natalia Kukulska – dorosła kariera

Przełomem w dorosłej karierze Natalii jest rok 1996. Wtedy właśnie ukazuje się krążek „Światło”, który natychmiast podbija serca słuchaczy, sprzedając się w nakładzie około 100 tysięcy egzemplarzy i zyskując status złotej płyty. Pochodzący z niego utwór „Piosenka światłoczuła” staje się jednym z największych hitów lat dziewięćdziesiątych, przez wiele tygodni nie schodząc z czołówek list przebojów. Drugim singlem z albumu jest przejmująca „Dłoń”. Sama Natalia Kukulska została też wyróżniona nominacją do Fryderyka w kategorii „Album Roku Pop”.

Równie wielkim sukcesem okazuje się kolejny album artystki pt. „Puls”. Piosenkarka znów triumfuje na listach przebojów, tym razem za sprawą hitu „Im więcej ciebie, tym mniej”. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych ukazuje się jeszcze płyta „Autoportret”, zawierająca cover Anny Jantar „Tyle słońca w całym mieście”. W 2001 roku Natalia zostaje z kolei uhonorowana nominacją do Fryderyka w kategorii „Album Roku Pop” za krążek „Puls”. Trzy lata później ukazuje się natomiast wydawnictwo zatytułowane „Natalia Kukulska”, której współproducentami są sama wokalistka i jej mąż Michał Dąbrówka. Od tamtej pory artystka wydała jeszcze pięć studyjnych albumów. Jednym z nich była kompilacja utworów Anny Jantar „Po tamtej stronie” oraz „CoMix”, będący duetem Kukulskiej z Dąbrówką. Sporym uznaniem cieszył się na pewno krążek „Sexi Flexi”, który jest połączeniem nowoczesnej elektroniki, soulu, hip-hopu i funku. Ostatni do tej pory, a jednocześnie dwunasty z kolei, studyjny album, który ma na swoim koncie Natalia Kukulska, ukazał się w roku 2017. Płyta zawiera 12 zupełnie nowych piosenek. Krążek trafił na 20. miejsce oficjalnej listy sprzedaży ZPAV.

Współpraca Natalii Kukulskiej z innymi artystami

Natalia Kukulska brała też gościnny udział w nagraniach innych artystów, m.in. grupy R’n’G, Tedego i Sweet Noise. Występowała również w reklamach, zajmowała się także działalnością charytatywną. W 2000 r. urodziła swoje pierwsze dziecko – syna Jana. Córki wokalistki przyszły na świat w 2005 r. (Anna) i 2017 r. (Laura). Natalia Kukulska wciąż tworzy udany związek z Michałem Dąbrówką, jednak w przeciwieństwie do wielu innych gwiazd nie wystawia swego życia prywatnego na widok publiczny.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *