Rock and Roll Hall of Fame

Jest to muzeum rock and rolla oraz rocka, gdzie artyści mogą dzielić się swoimi pracami na temat muzyków, którzy trafili tutaj ze względu na swoje dokonania dla ludzkości i tego co stworzyli. Muzeum mieści się w Cleveland, Ohio, USA z powodu tego, że większość amerykańskich muzyków pochodzi z tych regionów i tutaj narodził się po raz pierwszy rock and roll.

Czym jest Rock and Roll Hall of Fame?

Organizacja oprócz muzyków honoruję też osoby i instytucje mające dość duży wpływ na rozwój muzyki. W muzeum można spotkać ekspozycję dotyczące historii muzyki, jej szczegółowego rozwoju, a zwiedzający mają okazję bliżej przyjrzeć się historii wielkich osobistości świata muzyki, ich życia, codziennych problemów. Budynek muzeum zaprojektował Ieoh Ming Pei. W poczet sław po raz pierwszy trafili w 1986 roku takie znakomitości jak Elvis Presley, James Brown czy Ray Charles w dokonaniu za swoje zasługi oraz żeby wyrazić swój podziw za ich wkład w rozwój nurtów. Każdego roku do Hall of Fame trafiają nowe gwiazdy, zespoły, osobistości i jest to niemal prestiż dla wielu znaleźć się pośród swych idoli i pionierów nurtów takich jak rock czy rock and roll.

Kto należy do  Rock and Roll Hall of Fame?

W poczet Hall of Fame mogą trafić przeróżni ludzie. Największą rzeszę stanowią wykon owacy słynnych utworów, których debiut sceniczny i wydanie pierwszej płyty solowej nastąpiło 25 lat temu oraz stali się wzorem dla innych poprzez swój wkład w muzykę. Inna grupa to pionierzy, czyli osoby promujące dane nurty, silnie związani z muzyką, poświęcający całe swoje życie na rozwój muzyki. Kolejna grupa to muzycy studyjni, którzy nie wysuwają się na pierwszy plan, ale dbają o doskonałość w każdym calu produkując piękne brzmienia i dźwięki ze swych instrumentów oraz osoby, które umożliwiają innym bycie gwiazdą poprzez organizacje koncertów czy wydawanie płyt.

Kto może trafić do Rock and Roll Hall of Fame?

Do tego zacnego grona mogą trafić również prezenterzy muzyczni, dziennikarze, osoby związane z kulturą muzyczną i każda dosłownie osoba, mająca wpływ na przyszły kształt muzyki czy ludzkości, dlatego jest to dość ciekawe miejsce nawet dla zwykłych śmiertelników dotychczas nie zainteresowanych muzyką i jej pochodzeniem.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *