Upominek na roczek – jaki wybrać?

Pierwszy rok na świecie to ważny okres. Dziecko zmienia się zarówno psychicznie, jak i motorycznie. Z tego powodu upominek przekazany z tej okazji musi być nieprzeciętny. Jaki przedmiot przyda się 12-miesięcznemu maluchowi? Na co zwrócić uwagę, aby kupić odpowiedni produkt? Dowiedz się, czym charakteryzuje się idealny upominek na roczek?

Dodatkowe wyposażenie – ratunek dla mamy i taty

Małe niemowlaki nie są w pełni świadome przyjęcia urodzinowego. Dlatego w wielu przypadkach świetnym pomysłem na podarunek są gadżety, które udogadniają życie rodziców. W każdym wypadku warto skonsultować, jakie dodatki będą praktyczne. Czasem lepiej złożyć się na droższy podarek w grupie. Może to być np. fotelik samochodowy czy nosidełko.

Upominek na roczek mogą stanowić też ubranka dla dziecka. Dorastający niemowlak wymaga ciągłych zmian dużej części szafy. Tak częste kupowanie większych ubrań łączy się z ogromnymi wydatkami. Z tego powodu warto wesprzeć rodziców w tym obowiązku. Oprócz głównych części garderoby praktyczne mogą być okulary przeciwsłoneczne lub kominy i szaliki.

Zabawki edukacyjne – poszerzanie wiedzy i poznawanie świata

Naukowcy zajmujący się tematem rozwoju maluchów mówią jasno, że pobudzanie zmysłów we wczesnych etapach życia ma kluczowe znaczenie. Zabawki interaktywne dla 12-miesięcznych pociech działają na wzrok, dotyk, słuch, a nawet węch i smak. Przeważnie zrobione są z materiałów o ciekawych strukturach. Mają też odpowiednio dobrane kolory. Ponadto, mogą błyszczeć i wydawać różne odgłosy i zapachy.

Kupując gadżety dla malucha, warto wskazać zmysł, który chce się rozwijać. Jeśli chłopiec lub dziewczynka ma już dużo produktów, które działają na dotyk, to więcej sensu będzie miał wybór instrumentu muzycznego lub gryzaka. Obecnie można także bez problemu wyszukać zabawki, które szlifują wszystkie zmysły w tym samym czasie. Należy jednak mieć na uwadze, że produkt musi być odpowiednio dopasowany do wieku i stopnia rozwoju malucha.

W jaki sposób dopasować zabawkę sensoryczną?

Producenci zabawek interaktywnych mają obowiązek podawać informację o przeznaczeniu swojego produktu. Na opakowaniach można znaleźć wiek dziecka, dla którego dedykowany jest dany element. Jest to kluczowy czynnik przy wyborze zabawki interaktywnej. Ważnymi kwestiami są też zamiłowania i stopień rozwoju chłopca lub dziewczynki. Źle dobrane gadżety mogą stresować i powodować zmęczenie. Dlatego wybór zabawek na roczek powinien być zawsze dobrze przemyślany.

Wysokiej jakości zabawki – gdzie kupić?

Podarunki dla najmłodszych muszą spełniać najwyższe wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Dlatego zabawki dla dzieci najlepiej kupować w sprawdzonych miejscach. Jednym z najbardziej doświadczonych dostawców jest firma Noski Noski. W ofercie można wyszukać różne produkty dla maluchów w każdym wieku. Dostępne są także akcesoria, które mogą ułatwić obowiązki takie jak karmienie czy ubieranie niemowlaka.

Przede wszystkim warto zainteresować się działem zabawek kreatywnych. Można wyszukać tam wyjątkowo przydatne produkty, które przypadną do gustu zarówno maluchowi, jak i rodzicom.

Redakcja