Sposoby na aktywne spędzanie czasu z dziećmi

Aktywne spędzanie wolnego czasu jest potrzebne zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Większość z nas nie wykonuje zawodowo pracy fizycznej, a nasze dzieci wiele godzin spędzają w ławce szkolnej, a później przy biurku odrabiając lekcje lub relaksując się podczas grania na komputerze.

Ruch jest ważny

Aktywność ruchowa jest jednak bardzo ważna, zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Dlatego dobrze jest zaplanować wspólne z dziećmi spędzanie wolnego czasu w sposób aktywny. Jedną z najbardziej przystępnych możliwości jest wycieczka rowerowa. Nie chodzi o pokonanie jak największej ilości kilometrów, ale o wspólne cieszenie się przyrodą, zakończone przepysznymi lodami w parku. Inna dostępna opcja to park linowy. Nie zostawaj na dole, by robić zdjęcia – park linowy to świetna atrakcja także dla dorosłych; aktywujesz mięśnie, których na co dzień nie używasz, a może się okazać, że twoje dziecko lepiej niż ty radzi sobie z przeszkodami.

Ścianka wspinaczkowa

Jeśli pogoda nie sprzyja pobytowi na dworze, możecie wybrać się na ściankę wspinaczkową. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie wspinałeś się, daj przykład swojemu dziecku i odważ się. Dziecko będzie bawiło się o wiele lepiej widząc, jak ty również jesteś aktywny i pokonujesz własne słabości. Wspólne przeżywanie emocji i pokonywanie ograniczeń nie tylko sprawi, że fizycznie będziecie się rozwijać, ale zbliży was do siebie w rodzinie.

orbitek.pl

Redakcja