Katar

Ile trwa katar? To pytanie bardzo często zadaje sobie wielu rodziców. Niejednokrotnie podczas choroby dziecka nie możemy doczekać się aby katar wreszcie się skończył. Rodzice doskonale zdają sobie sprawę z tego, że zwykły katar może być bardziej uciążliwy niż poważniejsza choroba. Katar utrudnia oddychanie, zwłaszcza w nocy. W ciągu dnia powoduje łzawienie oczu i pieczenie nosa.
Dlatego warto zadbać o to, aby czas trwania kataru ograniczyć do minimum. Zazwyczaj katar trwa około siedmiu dni. Jednak najgorsze są dwa pierwsze dni infekcji. Po tym czasie katar staje się mnie uciążliwy.
Warto jednak zatroszczyć się o to, aby czas trwania kataru u dziecka maksymalnie skrócić. Głównie z tego powodu, aby zwykły katar nie przekształcił się w bardziej zaawansowaną infekcję. Często bywa bowiem tak, że gęsta wydzielina zalega w drogach oddechowych u dziecka i dochodzi do namnożenia się bakterii, a co za tym idzie, konieczne staje się podanie antybiotyku. W związku z powyższym warto jak najszybciej zlikwidować katar.
W walce z katarem u dziecka przede wszystkim warto wykorzystać inhalacje, które znakomicie udrażniają drogi oddechowe. Należy również regularnie usuwać nagromadzoną wydzielinę w nosie. Dodatkowo można stosować leki powodujące obkurczenie śluzówki nosa. Leki te daje doskonale odblokowują nos i ułatwiają oddychanie. Należy je jednak stosować zgodnie z dołączoną ulotką. Podawanie ich w zbyt dużej ilości lub przez zbyt długi czas może doprowadzić do wysuszenia delikatnej śluzówki nosa.

chorujena.pl

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *